Hakkında

Film Öner'in temel amacı canı sıkılan ve film izlemek isteyenler için hızlı ve kaliteli film önerileri sunabilmektir. Kullanıcılar kendilerine önerilen filmin fragmanını, posterini, yazar ve yönetmenlerini, oyuncularını, konusunu, gösterim tarihini ve film ile ilgili birçok ayrıntıyı görebilir, bu bilgiler doğrultusunda filmi değerlendirip filmin sayfasında bulunan linkler yardımıyla filmi ve filme uygun altyazıları indirebilirler. Sitenin üst menüsünde bulunan popüler filmler, en iyiler ve son çıkanlar linklerine tıklayarak her gün güncellenen popüler filmler, en beğenilen filmler ve son çıkanlar listesini görebilirler.

Film Öner önerdiği filmi bir daha önermemek, hep yeni film önerileri sunabilmek ve kullanıcılara daha önce görüntüledikleri filmlerin bir listesini sunmak amaçlarıyla kullanıcılara önerilen filmleri kaydeder. Eğer kullanıcı sitede oturum açmamışsa bu bilgileri kullanıcının bilgisayarında cookieler yardımıyla saklar. Kullanıcılar daha önce görüntüledikleri filmleri istedikleri zaman silebilirler. Siteye kayıt olan kullanıcıların görüntüledikleri filmler veritabanında saklanır ve kullanıcılar sitede oturum açarak film önerileri aldıkları sürece daha önce kendilerine önerilen filmler bir daha önerilmez.

Kayıtlı kullanıcılar filmlere 5 üzerinden puan verebilir ve filmleri izleme listelerine ekleyebilirler. Bu filmleri istedikleri zaman izleme listelerinden çıkarabilir veya filmlere verdikleri puanları kaldırabilirler. Film Öner'in kullanıcılardan filmleri puanlamasını istemesinin amacı yeterli miktarda veriye ulaştıktan sonra kullanıcılara akıllı film önerileri sunabilmektir. Kullanıcılar kontrol panellerinden puan verdikleri ve izleme listelerine ekledikleri filmlere ulaşabilir; profil fotoğrafı, email ve şifre değişiklikleri yapabilirler. Dilerlerse blog yazarı olmak için başvuruda bulunabilirler. Başvuruları kabul edilen kullanıcılar blog yazıları ekleyebilir, siteye görsel medya yükleyebilirler. Kullanıcılar siteye ekledikleri blog yazıları onaylandıktan sonra yazıyı düzenleyemez veya silemezler.

Siteye kayıtlı olan her kullanıcının herkese açık bir profil sayfası bulunur. Bu sayfadan kullanıcının blog yazıları, istatistikleri ve siteye yüklediği görsel medyalar görüntülenebilir.

Film Öner, kaliteli film önerileri sunabilmek ve kullanıcılar tarafından eklenen blog yazıları ile film önerileri almak isteyen kullanıcılara kaliteli içerik sunabilmek amacıyla kurulmuştur.

Birlikte zevkinize uygun filmler bulmayı dileriz.

This product uses the TMDb API but is not endorsed or certified by TMDb.